Ana Sayfa Dünya Urfalı kadınlardan Beyazgül’e destek

Urfalı kadınlardan Beyazgül’e destek

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül, 31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında Ahmet Yesevi Kadın Kültür Merkezini ziyaret etti. Kadınlardan Beyazgül’e destek verildi.

Giriş Tarihi: 14 Mart 2019 Perşembe 13:26
Urfalı kadınlardan Beyazgül’e destek

Kadın kursiyerlere seslenen AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘Yol arkadaşım, hayat arkadaşım’ dediği eşinin de salonda olduğunu hatırlatarak, AK Parti Kadın Kolları Başkanı, AK Parti Milletvekili eşi ve kursiyer kadınlara teşekkür ettiğini söyledi ve ekledi: “31 Mart seçimlerine girerken bir karar aşamasındayız. Bu seçim sonuçları elbette ki hayatınızı ve gelecekteki çocuklarımızı ve çocuklarımızın geleceğini uzun süre etkileyecek. AK Parti olarak bu nedenle siyaseten 2023 dedi, 2053 dedi, 2081 dedi. Neden bunları diyor? Çünkü her bir seçim gelecekle ilgilidir. Yaşanmış hayat geçmiş, bitmiştir. Artık geleceğimizi koruma vaktidir. Ben bütün hanımlara şunu söylüyorum. Gelecek en çok sizi ilgilendiriyor.” 

BEYAZGÜL: TÜRKİYE’Yİ DE SURİYE’YE BENZETMEK İSTİYORLAR Şanlıurfa’da 15 bin kişiye evde bakım hizmeti verildiğini hatırlatan Beyazgül, “Bunlara evde bakım yapılıyor, evde bakım ücreti veriliyor. Daha önceki dönemlerde ancak Hastahanelerde rehin alırlardı. Şimdi onu kim yapıyor Allah aşkına. Öte tarafa bakalım, ne var. Allah aşkına yaptıkları bir iş var mı, bir güzellik var mı, söyleyebilecekleri 2 güzel söz var mı? Hayır. Şimdi bu 15 yaşlıya evde bakım yapılmasaydı ne olacaktı. Yine engelliler, kendileri söylüyorlar. Diyorlar ki; ‘bizler AK Partiden önce evlerimize bağlı idik.’ Şimdi engelliler artık hayatın içerisine girdiler. Bizlerle beraber yaşıyorlar” sözlerine yer verdi.

‘SANAYİYE HIZ KAZANDIRILARAK İŞSİZLİĞİN ÖNÜNE GEÇMEYİ PLANLADIK’

Beyazgül, kendisinin hukukçu olduğunu ve belediye hukuk işlerinde görev yaptığını, il başkanlığı görevinde bulunduğunu, kadınların ve gençlerin sorunlarını çok iyi bildiğini, il genelinde belediyelerle birlik beraberlik içinde çalışmak gerektiğini, memleketin işsizlik sorunu olduğunu, işsizliği önleyebilmek için turizm, sanayi kazandırılması gerektiğini ve kendilerinin zamanında sanayiye hız kazandırılarak işsizliğin önüne geçmeyi planladıklarını söyledi.

GÜVEN: KADIN İNANIRSA, O İŞ TE ZAFERE ULAŞIR

Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven de, “Söylemekten büyük mutluluk duyuyorum ki, bizler biliyoruz ki Kadın tesisi, Dünya tesisi. Kadın inanırsa o işte inşallah zafere ulaşır. Bizler hanımlar olarak öncelikle evlat yetiştiren, şekillendiren ve yarınlarımızı yetiştiren insanlarız. Bu gün burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bizler hanımlar olarak gerek Büyükşehirde, gerek ilçelerimizde Belediyelerimizin bizlere sunduğu bu güzel tesislerden faydalanarak öncelikle kendimizi mutlu ediyor, daha sonra evlatlarımızı ve ailelerimizi mutlu ediyoruz. Ben sözü uzatmak istemiyorum. Çünkü birazdan sizlere Büyükşehir Belediye Başkan adayımız sizlere hitap edecek. Onun kadınlara ne kadar değer verdiğini bizzat şahsımda yaşamış ve tecrübe etmiş biriyim” diyerek herkese teşekkür etti. MUHACİR BAYANLARDAN BEYAZGÜL'E SEVGİ SELİ Beyazgül ve beraberindekiler, daha sonra Muhacirler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Korkmaz’ın düzenlediği toplantıya geçti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık