Ana Sayfa Dünya HDP Merkez İlçe Ve Büyükşehir Adaylarını Geri Çekti!

HDP Merkez İlçe Ve Büyükşehir Adaylarını Geri Çekti!

HDP'de düzenlenen basın toplantısında Şanlıurfa'da merkez ilçelerdeki adayların geri çekildiği ve yerel seçimlerde Cevheri'nin destekleyeceklerini açıklandı.

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2019 Pazartesi 16:44
HDP Merkez İlçe Ve Büyükşehir Adaylarını Geri Çekti!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafında dön sabah bir otelde basın toplantısı geçekleştirildi. Gerçekleştirilen basın toplantısında Şanlıurfa'nın merkez ilçelerinde partinin aday göstermeyeceği ve Saadet Partisi'nin adayı Sabahattin Cevheri'nin destekleyeceklerini açıkladı.

Halkların Demokratik Partisi adına açıklamayı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hidayet Enmek Cevheri'ye destekleyeceklerini belirten Enmek, “Kendisi ve merkez ilçe adayların adaylıklarını geri çektiklerini söyledi. Adaylıklarını geri Çeken Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve merkez ilçe adayları Şanlıurfa’nın kazanması için her türlü fedakârlıklarını yapacaklarını söyledi.”

“8 İlçede Partimiz Adına Adaylarımızla Seçime Gideceğiz”

Sabahattin Cevheri adına adaylıktan çekiliyoruz diyen Enmek, “Karaköprü Eş Başkan Adayımız mimar Rıdvan Yavuz, Eyyübiye Belediye Başkan Adayımız Mahmut Memitanlı, Haliliye Belediye Başkan Adayımız Mehmet Şerif Bendaş'ı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Hidayet Enmek olarak Urfa halkı için, kazanabilmek için biz Sabahattin Cevheri adına adaylıklarımızdan çekiliyoruz. Bizler HDP olarak Urfa kazanacak diyoruz, Urfa'nın geleceği için çalışmaya devam edeceğiz ve Urfa kazansın diyoruz. HDP olarak dış ilçelerde 8 ilçede partimiz adına adaylarımızla seçime gideceğiz. Merkez ilçelerde ise adaylarımızı geri çekiyoruz. Tabanımız güçlü bir tabandır, Urfa'da oluşan bu atmosfer sağ duyuru ile yaklaşacaktır ve bu konuda vatandaşlarımızın tabanımız nasıl bir tavır vereceğimizi tüm kamuoyu görecektir.” Dedi.

“AK Parti Türkiye'de Ve Urfa'da Yönetim Bazında Uçuruma Gelmiştir”

Partimizin yerel yönetimlerdeki başarısı, pratiği, birikimi halk tarafından teveccühü ile karşılanmıştır diyen Enmek,  “Son günlerde yaşanan siyasal, toplumsal nedenlerde AK Parti Urfa'da ve Türkiye'de yönetim bazında gerçekten bir uçuruma gelmiştir. Bu seçimde rantçı siyasete karşı muhalefetin oluşmasının kanaatindeyiz. Yaşanan tüm toplumsal problemler karşısında Urfa'da yeşeren toplumsal muhalefete güç katmak gerekmektedir ve biz bunun farkındayız ve bu fedakârlığı yapmaya hazırız.” İfadelerini kıllandı.

“16 Yıllık Hizmet İçerisinde Hiçbir Sorun Kalmazdı”

AK Parti 16 yıllık iktidarında Urfa'da ulaşım, trafik ve işsizlik problemlerine çözüm getiremediğine değinen Enmek, “Halka hesap versin ve halkımız bunu özelikle dikkate alsın. Halka hizmet endeksinin hiçbir söylentisi yoktur. Eğer olsaydı 16 yıllık hizmet içerisinde hiçbir sorun kalmazdı. Biz HDP olarak Urfa'da oluşan bu toplumsal muhalefete destek sunacağız. Özelikle de Urfa halkının umuttunu büyütmek ve geliştirmek adına toplumsal muhalefete güç katmak adına Urfa'da toplumsal faaliyetlerin etrafında dolaşan Sabahattin Cevheri'ye buradan kendisine destek sunacağımızı Urfa halkına sunacağız” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık