Ana Sayfa Dünya Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdam Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdam Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak Ereğli'deki mitingde idamla ilgili olarak son dakika açıklamalarda bulundu. Yeni Zelanda'daki katliamın ardından ülkedeki yasal düzenlemeleri eleştiren Erdoğan, Türkiye'deki idam yasası için de, "Biz bir yanlış yaptık idamı kaldırdık. Bana göre yanlış yaptık. Eğer parlamentomuz bir karar verirse ben onaylarım" dedi.

Giriş Tarihi: 19 Mart 2019 Salı 14:47
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdam Açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ereğli mitinginde vatandaşlara seslendi. Erdoğan, kaldırılan idamla ilgili olarak, "Biz bir yanlış yaptık idamı kaldırdık. Bana göre yanlış yaptık. Eğer parlamentomuz bir karar verirse ben onaylarım" açıklamasında bulundu.

"YENİ YASAL DÜZENLEME YAP, HAYAT HAKKI TANIMA"

Yeni Zelanda'ya tepkisini dile getiren Erdoğan, "50 kardeşimizi kalleşçe, adice, alçakça öldürüyor. Bunun hesabını vereceksin. Bunun hesabını Yeni Zelanda sormazsa, öyle veya böyle bunun hesabını da sormasını biliriz. 50 Müslümanı katledecek sizin yasalarınızda böyle bir madde yokmuş. Yeni yasal düzenleme yap, hayat hakkı tanıma" ifadelerini kullandı.

1 MİLYAR DOLARLIK YENİ YATIRIM KARARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, Ereğli Demir Çelik Fabrikası'nın 1 milyar dolarlık yeni yatırım kararı aldığını açıkladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık