Ana Sayfa Dünya Bakandan Urfalılara müjde: Projelerimiz var

Bakandan Urfalılara müjde: Projelerimiz var

Şanlıurfa'daki enerji sorunlarını görüşmek üzere kente gelen Bakan Fatih Dönmez, Şanlıurfa Valiliğini ziyaret etti. Burada konuşan Dönmez, "Tarım alanında çok güçlü Urfa. Sulama konusunda bazı eksiklikler var, çiftçilerimiz de sulama ihtiyacın elektrik enerjisi ile yerine getirmeye çalışıyor. Bir müjdemiz var; tarımsal sulama tarife grubuna, diğer tarımsal faaliyetler uğraşan müşterileri de ekledik" dedi.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2019 Cuma 14:58
Bakandan Urfalılara müjde: Projelerimiz var

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Şanlıurfa'nın kanayan yaralarından olan elektrik ile doğalgaz konularında yaşanan sorunları görüşmek üzere kente geldi. 

Şanlıurfa Valiliğine geçen Bakan Dönmez, burada Vali Abdullah Erin ile görüştü. 

Burada konuşan Bakan Dönmez, Şanlıurfa'nın kadim kültürün en önemli değerlerinden birisi olduğunu belirterek, kent için projelerinin olduğunu dile getirdi.

Bakan Dönmez, "Valimizin düzenlediği, denetlediği alanların sorunlarını dinlemek ve bu sorunlara yerinde çözüm üretmek maksadıyla bugünümüzü Urfalı arkadaşlarımızla geçireceğiz. Tarım alanında çok güçlü Urfa. Sulama konusunda bazı eksiklikler var, çiftçilerimiz de sulama ihtiyacın elektrik enerjisi ile yerine getirmeye çalışıyor. Bir müjdemiz var; tarımsal sulama tarife grubuna, diğer tarımsal faaliyetler uğraşan müşterileri de ekledik. Burada biz güneş potansiyelinin yüksek olduğunu biliyoruz. Yaklaşık 500 megawattlık bir potansiyel söz konusu, yararlanmış olacağız. Çiftçilerimiz de tarımsal sulama maksatlı elektrik enerjisi ihtiyacını kuracakları santrallerle de karşılama imkanına sahipler, onun da önünü açıyoruz" sözlerine yer verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık