Ana Sayfa Dünya AK Partili Ünal: Afrin'e girmeseydik Şanlıurfa...

AK Partili Ünal: Afrin'e girmeseydik Şanlıurfa...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Bunları ne için yapıyoruz, eğer biz Afrin'e girmeseydik, Zeytin Dalı Harekatı'nı yapmasaydık Kilis, Şanlıurfa, Gaziantep güvende olur muydu? Kilis'i, Urfa'yı, Antep'i nereden savunursunuz?" dedi.

Giriş Tarihi: 6 Mart 2019 Çarşamba 19:42
AK Partili Ünal: Afrin'e girmeseydik Şanlıurfa...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kahramanmaraş'ta MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan ile birlikte esnaf ziyaret edip vatandaşlarla sohbet etti.

Vatandaşların sorunlarını da dinleyen Ünal, ziyaret sonrası Türkiye gündemiyle ilgili değerlendirmede bulunup gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

ÜNAL'DAN ZEYTİN DALI HAREKATI AÇIKLAMASI


CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun YGP ile ilgili sözlerine tepki gösteren Ünal, şunları söyledi:

"Kemal Kılıçdaroğlu'nun YPG ve PYD ile ilgili yaptığı açıklamayı tüm Türkiye duydu. Bu artık gafleti, delaleti geçmiş bir durum. Türkiye, bölgesinde son 6 yıldan beri istikrarını, ekonomisini, şehirlerinin güvenliğini, ülkesinin bekasını sağlamak için güçlü bir mücadele verirken öbür taraftan bakıyorsunuz muhalefet meselenin ya farkında değil ya da başka bir maksat burada görüyoruz. O yüzden her şey milletin gözü önünde cereyan ediyor. Bakın şurada konuştuğumuz her bir vatandaşımız meselenin farkında. Bugün Türkiye 4 tane terör örgütüyle mücadele ediyor. Bugün Türkiye, şehirlerinden ve kırsaldan terörü temizledi, şimdi Türkiye sınırlarını temizliyor, Suriye'deki terörü temizliyor. Bütün bunları ne için yapıyoruz, eğer biz Afrin'e girmeseydik, Zeytin Dalı Harekatı'nı yapmasaydık Kilis, Şanlıurfa, Gaziantep güvende olur muydu? Kilis'i, Urfa'yı, Antep'i nereden savunursunuz? Afrin'den, El-Bab'dan savunursunuz. Şu anda biz şehirlerimizin, ülkemizin güvenliğini sağlamak, ülkenin bekasına bir halel gelmemesi için MHP ve AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli milli ve yerli bir duruş sergileyerek büyük bir mücadele yürütüyorlar."

(Habertürk) 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık